Alanya Tekne Turu

ALANYA MEHTAP TURU G2

Kuşkusuz gezegenimize hayat veren en önemli unsur Güneş'tir. Onun yaydığı ısı toprağın canlanmasına, verdiği ışık canlıların hayat bulmasına sebep oluyor. Bir de güneşin insanlar için fiziksel özellikleri dışında manevi değeri vardır. İnsanoğlunun metabolizması güneşe endeksli olduğundan ruhsal olarak da onu etkilememesi mümkün değildir. Güneş doğarken hayat canlanır, bizler uykudan uyanır ve günlük işlerimize başlarız. Bir de filmlere, şarkılara, şiirlere, resimlere konu olan Güneşin batışı, diğer bir deyişle gün batımı vardır. Ruh halimize göre bazen hüzünlü, bazen romantik hissettiren, tabiatın sunduğu görsel şölen.Kimi zaman da farkedemeyiz güneşin ruhumuza dokunduğunu, kayıtsız kalırız ama Alanya’da gün batımına kayıtsız kalmak elde değildir. Tam da bunun için Minister Tours hem bu tabloyu izlemeniz hem de denize girip bu tablonun bir parçası olmanız için sizleri Alanya Gün batımı tekne turuna davet ediyor.

Alanya Gün batımı tekne turu ilçemizin sabah ve öğlen yakıcı sıcaklığından kaçan aynı anda Akdeniz’in tadını yüzerek ve gemi turu yaparak çıkartmak isteyen misafirlerimiz için biçilmiş kaftandır. Mehtap mavi turu, öğleden sonra 17.00 sularında otellerinizden alınmanızla başlar. Alanya mehtap gemi gezisi limandan 17.30 saatlerinde başlar. Alanya günübirlik gemi gezilerinin bitmesi denizde fazla teknelerin bulunmaması sizlerin bu aktivitenin keyfini doyasıya çıkarmanızı sağlar . Kırmızıya boyanmış gökyüzü eşliğinde Alanya kalesi hiç olmadığı kadar muhteşemdir. Surların tepesindeki okçu ve gözlem gedikleri arasından süzülen güneş ışıkları adeta kaleye altından taç giydirilmiş algısı yaratıyor. Kızıl Kule kaleyi kıskanır gibi kendini, ismini aldığı inşaatında kullanılan kırmızı taşları güneşten süzülen ışıklar eşliğinde sizlere sergiliyor. Kulenin önünde verilen yüzme molası sizlerin serinlemenizi sağlayacaktır. Yarımada etrafında devam eden mavi tur Korsanlar, Aşıklar ve muhteşem Fosforlu Mağaralar önünde mola vermektedir. Güneşten yansıyan ışıklar Aşıklar Mağarası tünelini aydınlatarak sırlarını açığa çıkarmaktadır. Ayrıca Fosforlu Mağara bu saatler arasında başka bir güzeldir. Adeta sabah beyaz ve parlak olan mağara balıkları kırmızıya boyanmış halde dans ediyorlar.

Kleopatra sahilinde yüzme molasından sonra Alanya gün batımı tekne turu, sizleri açık denize muhteşem gün batımını izlemeniz ve akşam yemeğinizi yemeniz için yelken açıyor. Gün batımı eşliğinde romantik ve nefis yemekten sonra teknemizin son katı sizlerin doyasıya eğlenmeniz ve dans etmeniz için köpükle dolduruluyor. Alanya gün batımı mehtap gemi turunda açık denizde müziğin ve eğlencenin doruğuna varacaksınız. Akşam saat 21:00 civarında Alanya şehir ışıkları manzarasına bakarak limana dönüyor ve otellerinize bırakılıyorsunuz.

1

ALANYA MEHTAP TURU G2 | Rezervasyon Yap

Tur Ücreti: ₺

Rezervasyon
Whatsapp